Dietetyk dziecięcy Częstochowa – dla dzieci i młodzieży

O zdrowe nawyki żywieniowe należy zadbać od najmłodszych lat dziecka, gdyż to one mają odzwierciedlenie w życiu dorosłym. Pomogą uchronić Twoje dziecko przed nadwagą, otyłością oraz wieloma chorobami w przyszłości, zwiększą energię i umożliwią prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Chcesz wiedzieć jak prawidłowo odżywiać swoje dziecko, aby wyrosło na zdrowe i pełne energii? W Happy Diet pomagam rodzicom i ich pociechom wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe w sposób przyjazny i bezpieczny! Zapraszam do mojego gabinetu w Częstochowie lub w formie spotkań online!

Problemy w żywieniu dzieci

Istnieje wiele problemów żywieniowych wśród dzieci, spowodowanych różnymi okolicznościami. Rolą dietetyka dziecięcego jest pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków u maluchów, bazując na swoim doświadczeniu i aktualnych doniesieniach naukowych. Jednym z najczęstszych problemów, jakie występują u dzieci to neofobia żywieniowa, kształtująca się ok. 20 miesiąca życia. Jest to niechęć do spożywania wybranych potraw lub produktów – może to być dosłownie wszystko, od mięsa po warzywa. Dietetyk dziecięcy jest wtedy niezbędny, gdyż ma doświadczenie z tego typu przypadkami. Przygotuje odpowiednią dietę, która pomoże dziecku w uzupełnianiu składników odżywczych, potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Neofobia żywieniowa zazwyczaj ustępuje w 6 roku życia dziecka, jednak ze względu na to, że wczesne lata są ogromnie ważne pod względem rozwoju i zdrowia, pomoc dietetyka dziecięcego jest konieczna.

Równie częstym problemem jest nieodpowiednia masa ciała u dzieci. Może to być zarówno niedobór masy ciała, czyli niedowaga, jak i nadwaga, a nawet otyłość. Nie jest tajemnicą, że otyłość wśród najmłodszych w naszym kraju stale rośnie. Wynika to m.in. z braku powszechnej wiedzy rodziców na temat prawidłowego odżywiania, jak również braku dyscypliny zarówno w odmawianiu dziecku spożywania niezdrowych produktów, jak i złego podejścia do dziecka, które ma problemy z przyjmowaniem pokarmów.

Niedowaga lub nadwaga może wynikać nie tylko ze złych nawyków, ale także z powodu różnych chorób. Dietetyk dziecięcy jest w stanie pomóc w dobraniu wartości energetycznej przy tworzeniu diety dla malucha, aby przyrost ciała przebiegał zdrowo i prawidłowo. To samo dotyczy przy spadku masy ciała. Dzieci skarżą się także na problemy przewodu pokarmowego, m.in. wzdęcia i zaparcia. Dotyczy to nie tylko małych dzieci, ale też i młodzieży. Dietetyk w Happy Diet w Częstochowie przeprowadzi dokładną analizę, aby znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy (niespożywanie płynów, zbyt mała ilość błonnika, mało warzyw i owoców w diecie), po czym poinstruuje rodziców jak zmienić dziecku dietę, aby zredukować problemy.

W czym pomoże dietetyk dziecięcy

Dietetyk dziecięcy pomaga zarówno dziecku w przygotowaniu prawidłowej dla niego diety, jak i rodzicom, edukując ich i wspiera w kształtowaniu właściwych nawyków u ich pociechy. W moim gabinecie w Częstochowie pomagam w komponowaniu zbilansowanego jadłospisu, dostosowanego do wieku dziecka i jego upodobań. Poprzedzam to dokładną analizą jego dotychczasowej diety, za pomocą wspólnej rozmowy z rodzicami włącznie. Podczas regularnych wizyt dokonuję pomiarów antropometrycznych, czyli masy ciała i analizy składu ciała. Pomagam w przypadku poprawy nawyków i przywróceniu prawidłowej masy ciała, ale też w chorobach (choroby jelit, alergie, nietolerancje) i dolegliwościach typu zaparcia.

Zapraszam do gabinetu Happy Diet

Jeżeli Twoje dziecko ma problemy z nadwagą, niedowagą, cierpi na choroby i nietolerancje pokarmowe, czy po prostu czujesz, że powinien się lepiej odżywiać, koniecznie zgłoś się do Happy Diet w Częstochowie. Dietetyk dziecięcy ma za zadanie pomóc w przywróceniu właściwych nawyków żywieniowych w sposób przyjazny i komfortowy, tak aby zmiany nie miały formy kary, a naturalnego procesu. Wspólnymi siłami zadbamy o prawidłowy rozwój Twojej pociechy!