Dietetyk sportowy Częstochowa

Jeśli jesteś sportowcem lub osobą aktywną fizycznie musisz wiedzieć, że właściwa dieta pozwoli Ci zwiększyć wydajność podczas treningów, ułatwi osiągnięcie lepszych wyników, zapewni efektywniejszą regenerację organizmu po wysiłku. Powinna być dostosowana do rodzaju i ilości wykonywanych przez Ciebie treningów.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy dietetyka sportowego, to nie mogłeś trafić lepiej – w Happy Diet przygotuję dla Ciebie idealną dietę, dostosowaną do Twojej sylwetki i wymagań. Zapraszam sportowców z Częstochowy i nie tylko!

Rola dietetyka sportowego

Dietetyk dla sportowców pomaga tym, którzy chcą zwiększyć swoją wydolność i wytrzymałość. Osoby aktywne fizycznie (nie tylko profesjonaliści) pragną lepszych wyników sportowych i treningowych, a odpowiednio przygotowana dieta jest jednym z kluczowych elementów gwarantujących oczekiwane rezultaty. Jest to starannie ułożony jadłospis, dostosowany do uprawianej dyscypliny i uzupełniający cały trening.

Dietetyk sportowy ma za zadanie ocenić potrzeby żywieniowe sportowca. Musi przeprowadzić dokładną analizę i ustalić, na jaką ilość kalorii może sobie klient pozwolić. Kluczem jest indywidualne podejście – każdy organizm działa inaczej, a już zwłaszcza podczas intensywnych treningów i rodzaju uprawianego sportu. Zadaniem dietetyka jest więc:

  • opracowanie indywidualnego programu żywieniowego, dopasowanego do treningów
  • dobranie zapotrzebowania energetycznego, witamin i minerałów, płynów
  • dobranie właściwych suplementów
  • stworzenie alternatywnego jadłospisu w razie gdy sportowiec podróżuje lub będzie jadł w restauracji i innych punktach gastronomicznych
  • opracowanie planu żywieniowego w wypadku choroby u sportowca
  • współpraca z lekarzami i całym zespołem medycznym, który czuwa nad sportowcem

Jak dieta wpływa na wyniki sportowe

Nie jest tajemnicą, że zdrowa, dobrze przygotowana dieta wpływa na szybszą regenerację komórek po wysiłku fizycznym, jak i zwiększa wydolność i odporność sportowca. Dietetyk sportowy doradza na bieżąco jak się prawidłowo odżywiać, ustala właściwą podaż kaloryczną i ilość przyjmowanych przez sportowca płynów, tak aby korelowały z jego treningami. Dba o jego odżywianie w trakcie przygotowywania do zawodów, po sezonie, czy nawet tuż przed zawodami. Tworząc dietę dla sportowca bierze pod uwagę jego wiek, płeć, masę ciała, przemianę materii, dyscyplinę i czas przygotowania do sezonu.

Uprawiasz sport? Zgłoś się do Happy Diet!

Zbilansowana dieta dla sportowca jest kluczowa, aby trzymał formę i osiągał jak najlepsze wyniki. Mogę Ci w tym pomóc – jeśli jesteś zawodowym sportowcem, lub osobą, która jest aktywna fizycznie, utworzę dla Ciebie idealny program żywieniowy. Zadbam o Twoje zdrowie i formę podczas treningów. Odwiedź mój gabinet w Częstochowie lub skorzystaj z usług online!